Apple firmasının bu yıl piyasaya süreceği yeni telefonu İphone 7 tasarımsal olarak çok fazla yenilik içermese de yine de heyecan verici diyebiliriz. Yeni renk olarak eklenen 2 farklı siyah renk (Jet Black ve Black) seçeneği, telefonun var olan cazibesini artırıyor. iPhone 7 ayrıca 3 farklı renk ile daha gelecek. Bu renkler, gri, altın sarısı ve altın pembe olarak karşımızaçıkıyor.

iPhone 7 Tasarım Özellikleri

İphone 7 akıllı telefon, bir önceki serisi olan İphone 6 ile neredeyse aynı tasarımı taşıyor. Çoğu araştırmacı ise bunun en büyük sebebinin seneye İphone 10. Yılını kutlayacak olmasına özel olarak seneye gelecek modeline yenilikleri saklıyor olabilir. Buna rağmen iPhone 7’de bazı tasarım yenilikleri de olmamış değil tabi ki. Örneğin önceki modellerdeki anten şeritleri bazılarının hoşuna gitmiyordu bu sefer o şeritler alt ve üste yuvarlak olacak şekilde konulmuş.
Ancak asıl en çok dikkat çeken yenilik ise hiç şüphesiz kulaklıkta oluşmuş. Çünkü standart kulaklık girişini kaldıran Apple firması, standart kulaklık kullanacaklar için girici Lightning girişi ile sağlamasını hedeflemiş. Farklı kulaklık kullanmak isteyenler ise dönüştürücü kullanarak kulaklıklarını kullanabilme imkanı verilmiş.
Android kullanıcılarının Sony ile tanıştığı ve yıllardır diğer firmalar ile de faydalandığı suya dayanıklılık özelliği nihayet iPhone’a da geldi. Apple firması da sonunda kayıtsız kalamadı ve IP67 sertifikasına sahip olan iPhone 7, bir metre derinlikte dahi yarım saat su almadan çalışabilme özelliği gösteriyor.

iPhone 7 Ekran Özellikleri

iPhone 7 ile kullanılan ekran,  4,7 inçlik IPS LCD tabanlı, 750×1334 piksel çözünürlük ve 326 PPI görüntü kalitesi ile gerçekten başarılı görüntü veriyor. Basınca duyarlı olan bu ekranın boyutu ve çözünürlüğü neredeyse hiç değişmemiş olsa da, görüntü kalitesi konusunda gerçekten gelişme sağlanmış. Bir önceki seri iPhone 6’ya göre %25 daha fazla parlaklık sunan ve bu yeni ekran ile çok daha canlı ve parlak.

iPhone 7 Performans Özellikleri

İphone 7 akıllı telefon, dört çekirdekli Apple 10 Fusion işlemcisine sahip. Bu işlemci, 2,4 GHz hıza erişebiliyor. Bir önceki model olan İphone 6 ‘ya göre işlemcinin %40, grafik işlemcinin %50 daha hızlı çalışabildiği iddia ediliyor ki bu gerçekten güzel bir oran.
Depolama tarafında da yenilik gelmiş ki kullanıcılar bunu bekliyordu. Artık 16 GB model yok. Giriş modeli 32 GB olan iPhone 7’nin 128 GB ve 258 GB versiyonları da her çeşit kullanıcı için sunuluyor. RAM konusunda 2 GB RAM kullanımını ısrarla devam ettiren Apple firması İphone 7’de de 2 GB RAM ile karşımıza çıkıyor.

iPhone 7 Kamera Özellikleri

iPhone 7’nin İphone 6’ya göre kamera özellikleri artırılmış durumda. İphone 6’da da olduğu gibi 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olan kameranın yeni olarak optik görüntüleme sabitleyici ile gelmesi güzel olmuş. En azından hızlı çekim yapıldığında bulanıklık olmamış oluyor. iPhone 6s’te 1/3 inç kamera sensörü kullanmış olan Apple, iPhone 7’de sensörü geliştiyor ve daha büyük bir sensör koyuyuor. Yeni iPhone’da yer alan 1/2.6 inç büyüklüğündeki sensör, diğer modele göre çok daha iyi renk ve derinlik kalitesi sağlıyor. Arka kameraya bu defa çift LED flaş yerine dört LED’li True Tone Flash konulmuş bu sayede yakın çekimlerin kalitesi de arttırılmış.
Aynı zamanda İphone 7 daha büyük lense sahip olarak geliyor. İphone 6s’de arka kamerasında f/2.2 bir lens varken İphone yeni de ise f/1.8 diyafram açıklığı bulunan gelişmiş lens kullanıyor. Bu lensler sayesinde özelliklede gece çekimlerinde ve ışıksız ortamlarda daha iyi görüntü elde ediliyor. Ön bölümde ki 7 MP çözünürlüğe sahip kamera da ise f/2.2 lense sahip olduğunu görüyoruz.

iPhone 7 Batarya Özellikleri

Büyük ekran kullanarak aynı zamanda da kaliteli bir batarya performansı sunmayı vaat eden Apple firması, İphone 7’de 1960 mAh bir batarya kullanmış ki önceki modellerde 1715 mAh olduğunu biliyoruz. Boyut olarak ve yazılımsal olarak iyileşmelerin görüldüğü cihazda batarya kullanımında memnun edici artış olması beklenenler arasında yer alıyor.

CEVAP VER