Kadınların Tek Başına Seyahat Ederken Yapması Gereken 7 Şey..

0
1311

Kadınların Tek Başına Seyahat Ederken Yapması Gereken 7 Şey..

Gezmek , yeni yerler görmek, keşfetmek, sevdiğim arkadaşlarımla vakit geçirmek ne kadar güzel hayaller değilmi. Peki bu hayalleri gerçekleştirmem için eşimizin, erkek kardeşimizin veya babamızın yanımızda olması şartmı? Bayan bayana seyahat etmek zormu?

Hayır!

Zor değil, biz denedik . yeterki bazı konulara dikkat etmek gerekli okadar. Nelermi yapmalıyız. İşte size yol gösterecek, hayallerinizi gerçekleştirmeye yardımcı olacak bazı konular;

1) Güvenliğiniz söz konusu ise pahalı olabilecek hiçbir şeyden ödün vermeyin !

Sevdiğimiz arkadaşlarınız ile once en çok nereye gitmek istediğimize karar verdik ve uçuş biletimizi aldık. Ardından kalacak yer için bir bütçe belirledim. Fakat biraz araştırmaya başlayınca baktım ki hem şehir merkezinde hem de güvenilir bir sokakta yer bulabilmem için belirlediğim o rakamı aşmam gerekecekti. Bütçemizi geçeceğimiz için bunu birkaç ay boyunca alışveriş yapmayarak telafi etmem gerektiğine karar verdimJ Güvende hissetmek emin olunki yeni birkaç kıyafetten kesinlikle daha değerli.

2) Borca girmemek şartı ile harcadığınız para nedeni ile kötü hissetmeyin !

Bayan bayana seyahat etmek pahalı gibi düşünülebilir. Fakat öyle değil diyebiliriz. Özellikle 4-5 kişilik bir grup ile gidecekseniz apart bir o da kiralayıp ücretini bölüşebilirsiniz. Hatta arkadaşlarınız ile gitmeden once kolay bozulmayan, yanınızda götürebileceğiniz yiyeceklere karar verip hazırlarsanız yemek sorununun büyük bir kısmını control altına almış olursunuz. Bunları yaptıktan sonra harcamanız gereken su ve benzeri harcamalar için kendinizi kötü hissetmeyin, çünkü siz elinizden gelen herşeyi yaptınız..

3) Gitmeden once ulaşım seçeneklerini iyice araştırın !

Arama motorlarını kullanarak “x noktasından y noktasına en iyi şekilde nasıl gidebilirim?” şeklinde iyi bir araştırma yapabilirsiniz. Taksi en uygun seçenekmiş gibi gözükse de birçok yerde toplu ulaşım araçları daha ucuz, daha güvenli ve daha hızlıdır. Oteliniz dâhilinde olan servislerinizi de iyice araştırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bazı oteller açıkça reklamını yapmasa da havalimanından otele kadar size transfer ayarlayabiliyorlar.

4) Bavulunuzda az eşya olsun !

Her gün ayrı bir elbiseyi giymenize gerek yok. Emin olun kimse bunu fark etmeyecek. Birkaç t shirt ve üzerinize bir hırka-mont yetecektir.

5) Ailenize mesaj atmayı unutmayın !

Aileniz sizden haber alamayınca endişelenebilir. Her gün en az bir kere Wi-fi ağı bulur bulmaz onlara kısa mesajlar ya da fotoğraflar atın. Yapacağınız gezinin ayrıntılarını anlatmakta faydalı olacaktır. Böylelikle sizin güzel vakit geçirdiğinizi bilecekler ve sizi rahat bırakacaklar.

6) Çevrenizdeki insanlardan ve arkadaşlarınızdan sizin fotoğrafınızı çekmelerini rica edin ki fotoğraf makinanızda sadece selfielerle dolmasın !

Gezimizde arkadaşlarımız ile birlikte olan fotoğrafların kendimizin çektiği selfilerden daha anlamlı ve güzel olduğunu gezi sonrası evinizde oturup fotoğraflarınıza baktığınızda daha iyi anlayacaksınız. Bu değerli anlara selfi fotoğraflarla ulaşmanız neredeyse imkansız diyebiliriz.

7) Gideceğiniz yere özel olarak yapılan turlara dâhil olun !

Ne kadar araştırma yaparsanız yapın mutlaka gittiğiniz yerde çok görülmeye değer olan ama bilmediğiniz birçok yer olacaktır. Bu snılsrı biriktirebilmek için o şehre özel düzenlenen turlara katılmaya gayret edin. Ayrıca aynı tura katılmış dünyanın başka bir ucundan yeni dostluklarda kurabilmenize imkan sağlayacaktır.

CEVAP VER