TEMEL REİS’İN GERÇEK KÖYÜNÜ GEZMEYE NE DERSİNİZ!

0
1771

TEMEL REİS’İN GERÇEK KÖYÜNÜ GEZMEYE NE DERSİNİZ!

Bu muhteşem köy Malta adasının Anchor koyunda. İngilizce adı “Popeye Village” olan Köy 35 yıl once Robin Williams’ın başrolünü oynadağı Temel Reis Popeye filmi için hazırlanan set daha sonrasında Malta halkı tarafından korunmuş ve günümüzde hala daha çok sevilen turistlik bir merkez haline getirilmiş.

Köyün mimarisi ve doğası çoçuklardan çok yetişkinlerin ilgi odağı. Temel Reis Köyünde animatörler hergün ziyaretçileri Temel Reis, Kabasakal ve Safinaz kılığında oynadıkları showlarla karşılıyor.

Temel Reis köyüne Malta’dan yaklaşık 1.5 saatlik bir otobüs yolculuğu ardından ulaşabilirsiniz. Köyü gezerken kendinizi masal içinde hissettikten sonra olağanüstü koylarda tekne gezisi yapabilir, sevdiklerinize güzel hediyeler satınalabilirsiniz.

Rengarenk çizgifilmden çıkmış gibi duran evlerin önünde fotoğraf çektirmek için sabırsızlanacağınız bu köyde çeşitli ektinliklere küçük paralar ödeyerek katılabilirsiniz.

Peki Malta’ya nasıl gidebilirsiniz?

Öncelikle Malta vizesi almanız gerekiyor. Vize hakkında detaylı bilgi için linki tıklayabilirsiniz. http://www.maltakonsoloslugu.com/malta-vizesi/

Güney Avrupa ile Kuzey Afrika’nın arasında Akdeniz’in ortasında bulunan 3 adadan oluşan Malta Adası Sicilya’nın güneyinde bulunmaktadır. Malta takımadaları 3 adet büyük, 2 adet küçük adadan oluşmaktadır. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino dur.

İstanbul’dan Malta’ya gidebilmek için Atatürk hava alanı THY ile her Pazartesi ve Perşembe direk uçuş bulunmaktadır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu adalar topluluğunda sımsıcak yazlar ve ılık kışlar geçirebilirsiniz.

Malta çok pahalı bir ülke değil. Rahatlıkla şehir merkezinde kalabileceğiniz otel ve pansiyonlar bulabilirsiniz. Küçük bir ülke olduğu için bir haftada tüm ülkeyi gezmenizde mümkün. Malta hakkında detaylı yazımızı çok yakında ayrıca sizzler ile paykaşıyor olacağız.

CEVAP VER